Főooldal
Az érdeklődők számára kinyitotta kapuit az óvoda
Az érdeklődők számára kinyitotta kapuit az óvoda

Az érdeklődők számára kinyitotta kapuit az óvoda

2022. január 19-én az óvodánk az érdeklődök számára Nyílt napot szervezett.

Elsődlegesen a szülőket vártuk erre az alkalomra, viszont aki nem tudta megoldani a gyermeke elhelyezését, nyugodtan tapasztalt kollégáinkra bízhatta a gyermekeit. 

Az egyik csoportban játszó sarkot alakítottunk ki a gyerekek számára, ahol táncolhattak, zenélhettek, színezhettek, egyszerűbb ujjbábokat készíthettek. Mindezek mellett leendő pedagógusaival is találkozhattak, ismerkedhettek.

Míg a gyermekek felfedezték a leendő csoportszobáikat, Mézesné Makó Zsuzsa óvodavezető a tornateremben tájékoztatót tartott a szülők számára az óvodai életről, szokásainkról, a jelentkezés feltételeiről egyaránt.

Felmerült kérdések a tájékoztató során:

– Tandíj köteles-e az a gyermek, aki az intézményünkben szeretne nevelkedni?

Nincs tandíj, csak az étkezés térítés köteles.

– Hány éves kortól lehet megkezdeni az óvodai életet?

2,5 éves kortól lehet megkezdeni szeptemberben az óvodát.

– Vegyes vagy homogén életkorúak lesznek a csoportok?

A jelentkezők életkorát figyelembe véve törekedni fogunk a homogén életkorú csoportokra, de ha nem lesz annyi azonos korú gyermek vegyes csoportokban fog történni a nevelés. A következő szülői értekezlet alkalmával ezekről bővebb tájékoztatást tudunk nyújtani.

– Meddig lehet jelentkezni?

FEBRUÁR 19-ig lehet jelentkezni, és március közepén a jelentkezési lapon megjelölt módon visszajelzünk.

– A beszoktatás hogyan történik?

A beszoktatás szülők nélkül történt, és szeretnénk szeptemberben is fokozatosan, a gyermekek igényeihez igazodva, fokozatosan nélkülük beszoktatni a gyermekeket. Ez a módszer lehet, ijesztőnek tűnik, viszont a gyermekek számára megkönnyíti a szülőtől való elválást. Bővebb információkat az első szülői értekezleten adunk.

– Van lehetőség diétás étrendre?

Akinek speciális ételigénye van, meg tudjuk oldani. Fontos, hogy a szakorvosi igazolást a beiratkozás során hozzák magukkal.

Bárkiben felmerül valamilyen kérdés még, az email címünkre nyugodtan írhatnak és készségesen válaszolunk.

Az érdeklődők számára kinyitotta kapuit az óvoda